Fotografie ... County Cork
je nejjižnějším a rozlohou největším irským hrabstvím. Samo město bylo založeno v 7. století a je po Dublinu druhým největším v Irsku. Jsou zde pozoruhodná zákoutí, avšak za nejcennější dar, který město poskytlo světu, považuji jednoznačně Murphy's Irish Stout, poctivý tmavý ležák, jehož si cením více nežli slavného Guinnesse.

Z Corku se dají podnikat zajímavé výlety. Např. do nedalekého Blarney, kde se nachází hrad z poloviny 15. stol. s okrouhlou věží, na jejímž ochozu turisté v krkolomné póze líbají známý "Blarney Stone" v pošetilé naději, že budou moci sedm let beztrestně lhát. Stižen hexenšusem, odolal jsem lákavému pokušení.

Za výlet stojí také přístav Cobh (dříve Queenstown), ležící na ostrově Great Island. Z Corku sem po úzkém náspu jezdí vlak, cesta trvá asi půl hodiny. V Queenstownu se v roce 1912 naposledy zastavil Titanik, než vyplul vstříc osudné ledové kře a tudy mezi lety 1815 až 1970 odešlo ze země přes tři miliony Irů. Městečku Cobh vévodí novogotická St. Colman's Cathedral, postavená na kopci nad přístavem.

Obrázky zvětšíte         klepnutím na jejich miniatury...

 

       

St. Patrick's Bridge

St. Patrick's Hill

 

MacCurtain St.

oficína 

 

Catholic Young
Men's Society's Hall

námořnická
krčma po ránu

 

kostel Petra a Pavla
je v obležení

lepší než
ručkovat na laně...

 

mizející svět

Murphy's

 

Cobh,
vystěhovalci

Cobh

 

Cobh,
jako lanovka

Cobh
Paddy & Kelly

 
         

 

Zpět na domovskou stránku...