Fotografie? ...
Killarney (irsky Cill Airne)
je příjemné desetitisícové městečko při severovýchodním okraji národního parku (Killarney National Park), rozkládajícího se na ploše 10 236 hektarů. Jeden ze vstupů do parku najdete naproti katedrále St. Mary's. Killarney je dobrým výchozím bodem pro výlety. Nejznámější atrakcí celého hrabství Kerry je nepochybně 179 km dlouhý silniční okruh "Ring Of Kerry" pro motorizované turisty a cyklisty, případně 215 km dlouhý okruh "Kerry Way" pro pěší turisty. V obou případech je třeba počítat s tím, že klidu si cestou moc neužijete: turistů tu bývá víc než v celém zbytku Irska dohromady.

Relativně nedaleko se nachází také nejvyšší hora Irské republiky Carrauntoohill, jejíž nadmořská výška se uvádí někdy 1040 m, jindy 1041 m.

Dalším cílem výletu může být hrad Ross pár kilometrů jižně od města, postavený v první polovině 15. stol. na břehu jezera Lough Leane. V r. 1997 činilo vstupné pro dospělé £2,50, pro studenty či dítka £1,00.

Následující obrázky jsou z mé první výpravy, kterou jsem absolvoval s cestovní kanceláří Adventura v srpnu 1997. Zatímco kolegové šplhali korytem potoka na Carrauntoohill, já jsem "lovil" ve městě a jeho okolí.

Obrázky         zvětšíte klepnutím na jejich miniatury nebo popisky...

 

       

vstup do Killarney National Park

bryčky

 

kavárna U Zelené cibule

velociped

 

ulice

ulice

 

přivezli pivo

zavřený obchod

 

reklama

Lounge bar

 

Dan Linehan's

půjčovna kol

 

virtuální paní

virtuální rozhovor

 

Ross Castle

Lough Leane

 
         

 

Zpět na domovskou stránku...