Fotografie...
Westport, irsky Cathair na Mairt,
je malebné městečko s necelými pěti tisíci obyvatel nacházející se na jihu hrabství Mayo.

Říčka Carrowbeg obtéká městské centrum po severním okraji a přestože má vody pomálu, působí kamenné zídky nábřeží lemované alejemi stromů velmi půvabným dojmem. Nízké jezy vytvářejí souvislou  širokou hladinu a  sklenutý kamenný můstek spojující hlavní ulici Bridge Street s výpadovkou na Castlebar podtrhuje celkově příznivý dojem.

Mohutný sloup se sochou sv. Patricka na vrcholu je dominantou města. Nachází se na náměstí zvaném Octagon. Ulice Bridge, James, Mill a Shop Street vymezují městské jádro. Přístav Westport Quay je od centra vzdálen asi 20 minut chůze. Jde o velice klidné místo s minimálním lodním i jiným provozem.

Pro cestovatele pohrdající komfortem je dobrou volbou ubytování v Club Atlantic Holiday Hostel & Campsite na Altamount Street, poblíž železniční stanice. Se stanem je tu dobře, mnohokrát jsem si to ověřil. Všední dny bývají o něco levnější než víkendy.

Pravým klenotem města je ovšem Matt Molloy's Pub na Bridge Street. Od deseti večer se tu hraje dobrá irish music a potkáte tu lidi ze všech koutů světa. Matt Molloy, vlastník pubu, je jedním z nejlepších irských flétnistů. Pokud se sejdou opravdu renomovaní hráči, bývá někdy požadováno i drobné vstupné. Ale nešť. Nenavštívit tenhle pub by znamenalo nevidět Westport a minout se s duchovními kořeny země.

Obrázky         zvětšíte klepnutím na jejich miniatury nebo popisky...

 

       

Carrowbeg River

nábřeží

 

most

Matt Molloy's

 

Octagon

reliéf sloupu

 

radnice

Tober Hill Road

 

Westport Quay

ležící, spící

 

Gypsy Rose Lee

100% Irish

 

za oknem

klaun

 
         

 

Zpět na domovskou stránku...